Zielone pomniki przyrody

W środę 18.05.2023 r. prezentacją multimedialną pt. “Zielone pomniki czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o drzewach” zaingurowaliśmy nasze działania wynikające z realizowanego projektu ekologicznego pt. ”Na dębie nie tylko żołędzie”, w ramach przyznanego nam przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Grantu Ekologicznego Edycja 2023 ( www.bydgoszcz.pl i www.czystabydgoszcz.pl ) i zaplanowane do realizacji w tym roku szkolnym. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o drzewach, jak rosną, dojrzewają, co się dzieje, kiedy mają już bardzo dużo lat i stają się pomnikiem przyrody. Nie tylko przedszkolaków, ale także uczniów klasy II a włączyliśmy w nasz projekt. Po prezentacji wszyscy wykonali z barwionej masy solnej piękne dęby - pomniki przyrody.