Teatrzyk kukiełkowy- "Bałwanki" - na podstawie utworu E. Stadtmuler

Teatrzyk dla dzieci jest magiczny. Teatr przenosi nas do innego, niezwykłego świata oderwanego od rzeczywistości. Teatr to nasza wyobraźnia. To odczucia, niezależnie od wieku uwielbiamy dryfować po falach wyobraźni w świecie fantazji i pięknych przygód. Dziś taka przygoda działa się w zimowej scenerii, a jej głównym bohaterem był samotny bałwanek. Aż tu nagle, pojawił się miły gość w czerwonym płaszczu, w czerwonej czapce z długą siwą brodą... Wiecie już kto to taki? Miły gość zostawił przedszkolakom czerwony worek do którego wrzuciliśmy nasze listy z narysowanymi, wymarzonymi prezentami które chcemy znaleźć w świąteczny wieczór. Wypchany po brzegi odłożyliśmy pod przedszkolną choinkę. I wiecie co? Worek w czarodziejski sposób zniknął, listy dzieci również. Nikt jednak się nie smucił! Z relacji przedszkolaków wiemy - że listy trafiły pod dobry adres, gdzieś na dalekiej północy.